Educatia Gifted
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Educatia Gifted

Prin gifted education se respecta natura divina a omului si nu omul-marfa, omul de consum. Noi promovam omul creator, omul capabil sa-si dezvolte potentialele., Florian Colceag, Presedinte IRSCA Gifted Education
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Impresii personale

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
adina
Admin
adina


Mesaje : 58
Data de înscriere : 05/08/2008

Impresii personale Empty
MesajSubiect: Impresii personale   Impresii personale I_icon_minitimeMier Aug 06, 2008 1:02 am

Si a fost si cea de-a treia Scoala de Vara a Educatiei de Excelenta . Si prima Tabara Gifted.

In afara de faptul ca in aerul racoros al muntelui am avut bucuria sa revad prieteni si mentori atat de dragi mie, am avut ocazia sa cunosc o echipa minunata cea de lideri VIATA care m-au impresionat foarte mult , si nu numai pe mine ci si pe copii. Am adus grupul de copii de la Constanta cu curiozitatea a ceea ce va urma, povestita si manifestata timpd e 11 ore de mers cu trenul. Ne-am intros la Constanta deja dornici sa venim din nou. O tabara de neuitat, multe amintiri, multe vieti atinse parca de energia creatoare a naturii. Ma bucur mult ca am fost acolo impreuna cu copiii. A fost ca o reintalnire de familie.
Sus In jos
https://gifted.forumgratuit.ro
adina
Admin
adina


Mesaje : 58
Data de înscriere : 05/08/2008

Impresii personale Empty
MesajSubiect: Re: Impresii personale   Impresii personale I_icon_minitimeMier Aug 06, 2008 2:58 pm

Citat :
Va felicit pentru tot ceea ce ati realizat pana acum, in general si in special pentru Scoala De Vara.
Fetita mea Anisia a venit tare incantata, imbogatita de la Straja.
Va doresc succes in tot ceea ce faceti!

Va rog daca se poate, in numele Anisiei sa ne faceti rost de mailul Mariei, noua prietena a Anisiei, de la Constanta. Stiu doar ca are 11 ani si s-a impacat nemaipomenit cu Anisia. S-au grabit cand au plecat si nu si-au notat adresele. Mailul Anisiei este: aniilioasa@yahoo.com
Va sarut!. pe curand
Sus In jos
https://gifted.forumgratuit.ro
Angel

Angel


Mesaje : 21
Data de înscriere : 05/08/2008

Impresii personale Empty
MesajSubiect: Re: Impresii personale   Impresii personale I_icon_minitimeMier Aug 06, 2008 5:12 pm

Ma bucur sa aud aceste cuvinte frumoase din partea unui copil-participant. Am simtit ce inseamna sa fii alaturi de copii minunati. Anisia, iti doresc sa ai parte de tot ceea ce iti doresti. Sper sa iti gasesti prietena. Intr-adevar, copiii de la Constanta sunt minunati!
Sus In jos
Cristina Pupaza

Cristina Pupaza


Mesaje : 5
Data de înscriere : 25/08/2008

Impresii personale Empty
MesajSubiect: Re: Impresii personale   Impresii personale I_icon_minitimeLun Aug 25, 2008 2:30 pm

adina a scris:
Si a fost si cea de-a treia Scoala de Vara a Educatiei de Excelenta . Si prima Tabara Gifted.
...
A fost ca o reintalnire de familie.

Adevarat, Adina! Asa am simtit si eu, chiar daca Straja a insemnat pentru mine doar prima intalnire cu familia Gifted. Nu am fost la Scoala de vara de la Constanta si nici la Scoala de iarna de la Brasov ( nu am aflat de acele evenimente decat dupa ce s-au desfasurat ), dar cand v-am intalnit pe toti cei prezenti la Scoala de vara de la Straja, parca v-as fi cunoscut de cand lumea. A fost ca o reintalnire de familie, care mi-a transmis multa putere, incredere si speranta…

Sus In jos
Cristina Pupaza

Cristina Pupaza


Mesaje : 5
Data de înscriere : 25/08/2008

Impresii personale Empty
MesajSubiect: Sansa, privilegiu, provocare   Impresii personale I_icon_minitimeLun Aug 25, 2008 3:21 pm

Scoala de vara a Educatiei de Excelenta Straja 2008 a insemnat pentru mine:

• O provocare inedita de cunoastere si autocunoastere, de formare si dezvoltare personala;
• Privilegiul de a-l descoperi pe Omul si Profesorul de exceptie Florian Colceag, parintele Educatiei Gifted in Romania;
• Sansa de a intalni oameni adevarati, din diverse colturi ale Romaniei, fiecare cu o poveste si cu performante unice, ce merita cunoscute si recunoscute in scoala romaneasca;
• Posibilitatea de a fi alaturi de copiii si trainerii din Tabara de aventura VIATA, o tabara unica in Romania, de format caractere si oameni de nadejde;
• Ocazia de a prezenta atat copiilor cat si dascalilor din Tabara Gifted a Programului “Liderii Mileniului Trei”, program de educatie alternativa oferit in Romania de Fundatia CODECS pentru Leadership (www.lmt.ro), in parteneriat cu British Council si cu acordul MEC. Studiul de caz prezentat a fost dezvoltat pe doua coordinate: rezultatul - respectiv ce inseamna programul in sine pentru copii – si procesul - respectiv ce a adus programul in viata comunitatii - valorificand astfel experienta mea de trainer LMT de doi ani la nivelul orasului Gura Humorului;
• Privilegiul de a face parte din echipa Gifted Education, care indrazneste sa viseze si sa actioneze energic, consecvent si coerent pentru Scoala viitorului.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Impresii personale Empty
MesajSubiect: Re: Impresii personale   Impresii personale I_icon_minitime

Sus In jos
 
Impresii personale
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Educatia Gifted :: Scolile Educatiei de Excelenta :: Tabara Gifted Straja 2008-
Mergi direct la: