Educatia Gifted
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Educatia Gifted

Prin gifted education se respecta natura divina a omului si nu omul-marfa, omul de consum. Noi promovam omul creator, omul capabil sa-si dezvolte potentialele., Florian Colceag, Presedinte IRSCA Gifted Education
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
adina
Admin
adina


Mesaje : 58
Data de înscriere : 05/08/2008

Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education Empty
MesajSubiect: Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education   Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education I_icon_minitimeMier Aug 06, 2008 9:46 am

Citat :
Felicitari pentru forum. Vom lucra ca sa-l transformam in punctul de inflexiune al caii spre solutionarea problemelor. Totul pleaca din educatie. Principiile educatiei cer instruire specifica, insa noi trebuie sa reinvatam ce inseamna educatie adevarata, adica cum trebuie sa ne purtam: cu noi insine, intre noi, cu mediul familial, cu mediul cultural, cu mediul natural, cu oameni din alte culturi, cu mediul institutional, cu tehnologia, cu piata, cu socul viitorului, cu noile tehnologii, cu stiinta recenta, cu crizele tot mai dese si tot mai ample...
Aceste directii si altele vor cere cunoastere specifica care sa ne dea partea tehnica de abordare a problemelor. Va trebui sa gasim aceste cunostinte si sa le impartim si altora.
Va fi o munca de echipa in care fiecare va putea ajuta pe ceilalti. Va fi inceputul ridicarii noastre in picioare si a noii scoli pentru copiii nostri.
Sus In jos
https://gifted.forumgratuit.ro
daliana




Mesaje : 2
Data de înscriere : 10/08/2008

Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education Empty
MesajSubiect: Bine v-am r(e)gasit!   Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education I_icon_minitimeDum Aug 10, 2008 9:22 pm

Very Happy Ma bucur mult ca s-a deschis acest forum! Multumesc, Adina! Multumesc,d-nule profesor!MI-ERA DOR DE GHIFTED EDUCATION CU TOT CEEA CE INSEAMNA EA!
Va pup, cu mult drag Very Happy , de la Cluj, Cristina Daliana Popa.
Sus In jos
adina
Admin
adina


Mesaje : 58
Data de înscriere : 05/08/2008

Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education   Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education I_icon_minitimeDum Aug 10, 2008 10:09 pm

Bine ai venit, daliana. Abia astept sa ne revedem Smile
Sus In jos
https://gifted.forumgratuit.ro
buzas georgeta




Mesaje : 4
Data de înscriere : 09/08/2008

Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education Empty
MesajSubiect: Bine v-am regasit!   Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education I_icon_minitimeMar Aug 19, 2008 10:12 pm

Multumesc pentru cuvantul de bun venit!
Imi place cum este conceput forumul,creativ si necenzurat.Ma bucur ca am avut si eu ocazia sa-l cunosc si sa-l aud pe domnul prof.Colceag.Ar fi bine daca ar fi ministrul educatiei!De ce oare oameni de valoare nu mai ajung sa conduca si sa decida soarta educatiei la noi ?Domnul profesor lumineaza si incalzeste in jur mintile si inimile !Cei care l-au cunoscut stiu despre ce vorbesc.
Multa sanatate domnului profesor !
Sus In jos
Cristina Pupaza

Cristina Pupaza


Mesaje : 5
Data de înscriere : 25/08/2008

Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education Empty
MesajSubiect: Doamne ajuta!   Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education I_icon_minitimeLun Aug 25, 2008 9:59 am

Multumim, Domnule Profesor! Multumim, Adina! Acest FORUM GIFTED este exact ce trebuia sa se intample ACUM, intr-o perioada de continua framantare, cautare, schimbare si transformare in educatie, pentru a inlesni cunoasterea, rezonanta si unirea emotiilor, intentiilor, viselor, gandurilor, ideilor, initiativelor si actiunilor acelor dascali, copii, tineri si parinti care vor sa reinvete ce inseamna educatia adevarata si care vor sa invete sa construiasca impreuna SCOALA PE BUNE pentru copiii viitorului. Doamne ajuta!
Sus In jos
didisor




Mesaje : 2
Data de înscriere : 02/05/2009

Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education Empty
MesajSubiect: cine este admin pe acest forum?   Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education I_icon_minitimeSam Mai 02, 2009 11:53 pm

cine este admin pe acest forum?
Sus In jos
didisor




Mesaje : 2
Data de înscriere : 02/05/2009

Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education Empty
MesajSubiect: cum putem sa ii scriem domnului Florian Colceag?   Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education I_icon_minitimeSam Mai 02, 2009 11:55 pm

cum putem sa ii scriem domnului Florian Colceag? Nu am vazut un id care sa poata fi identificat usor ca fiind al dumnealui. Putem sa ii scriem pe acest forum sau este numai al persoanelor care sustin IRSCA?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education Empty
MesajSubiect: Re: Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education   Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education I_icon_minitime

Sus In jos
 
Bun venit din partea D-lui PRof Florian Colceag , presedinte IRSCA Gifted Education
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Strategia nationala Gifted Education
» Proiect Pilot Gifted Education
» Revista Excelenta-prima publicatie din Romania a profesorilor care vor gifted education
» IRSCA ofera un curs de parenting pentru parintii cu copii supradotati
» EDUCATIA JAPONEZA VAZUTA PRIN OCHII UNEI BUNICI

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Educatia Gifted :: Cuvant de Bun Venit-
Mergi direct la: