Educatia Gifted
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Educatia Gifted

Prin gifted education se respecta natura divina a omului si nu omul-marfa, omul de consum. Noi promovam omul creator, omul capabil sa-si dezvolte potentialele., Florian Colceag, Presedinte IRSCA Gifted Education
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Branding Romania D.I.P. in Europe- a doua editie a taberei CLUBLMT

In jos 
AutorMesaj
Cristina Pupaza

Cristina Pupaza


Mesaje : 5
Data de înscriere : 25/08/2008

Branding Romania D.I.P. in Europe- a doua editie a taberei CLUBLMT Empty
MesajSubiect: Branding Romania D.I.P. in Europe- a doua editie a taberei CLUBLMT   Branding Romania D.I.P. in Europe- a doua editie a taberei CLUBLMT I_icon_minitimeLun Aug 25, 2008 6:40 pm

Cei mai entuziasti tineri din asociatia CLUB LMT (www.clublmt.ro) - traineri sau absolventi LMT - au organizat in perioada 13-19 august 2008, in Poiana Pinului, Buzau, a doua editie a taberei "BRANDING ROMANIA D.I.P. in Europe", special pentru tinerii din intreaga tara, care, animati de spiritul LMT, au aplicat, au convins si au invins, dovedind ca sunt D.I.P. – Different, Intelligent, Powerful, avandu-l alaturi, ca model, pe Marian Stas, presedintele Fundatiei Codecs pentru Leadership si parintele Programului "Liderii Mileniului Trei" (www.lmt.ro).
Am avut onoarea sa particip la Festivitatea de deschidere a taberei ( draga mie de anul trecut, cand am condus atelierul FAMILIA) si, cu acel prilej, am transmis tinerilor dornici de formare si implicare de acolo un mesaj direct de la prof. Florian Colceag, presedinte IRSCA Gifted Education si EDUGATE, in numele dascalilor entuziasti si dornici de formare si implicare in schimbare, care au participat la cea de a doua editie a Scolii de vara a Educatiei de Excelenta din Statiunea Straja, in perioada 13-27 iulie 2008:

“Mesajul meu este unul simplu si clar. Nu putem lasa problemele nerezolvate de azi pe maine, caci acestea nu se inmultesc adunandu-se, ci se inmultesc prin ridicarea unora la puterea altora. Din acest motiv trebuie sa ne intarim spiritul si inteligenta ca sa fim prezenti, participativi, eficienti, creativi dar si stabili, echilibrati, armoniosi, etici. Sunt conditii fara de care, in loc sa rezolvam probleme, le cream.”

Astfel am incercat sa unesc simbolic cele doua evenimente legate de Educatia Gifted, atat de diferite ca localizare si realizare, dar atat de asemanatoare ca misiune si impact social peste vreme.
Sus In jos
 
Branding Romania D.I.P. in Europe- a doua editie a taberei CLUBLMT
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tabara la Preluca - e prima editie, tabara de arte
» Revista Excelenta-prima publicatie din Romania a profesorilor care vor gifted education
» Bucurie mare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Educatia Gifted :: Discutii libere, tehnice samd :: Evenimente interesante-
Mergi direct la: